Baseny ogrodowe – sprawdziliśmy opinie użytkowników!

Niewielki basen sprawdzi się szczególnie w małych ogrodach. Im mniejszy model, tym mniejsza cena, ale także mniejsza funkcjonalność – w basenie o powierzchni kilku metrów dorosłe osoby nie będą mogły luźno pływać – dlatego który basen wybrać, czytaj więcej!
Najdroższą wersją basenu ogrodowego są tak zwane baseny stelażowe. Są to konstrukcję oparte na specjalnym stelażu. Baseny takie są niewątpliwie największe, ale zarówno najdroższe. Większe projekty basenów stelażowych mają także opcję dołączenia filtrów bądź podgrzewaczy wody. Ceny tego typu basenów także wynoszą od kilkuset to kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dużo bardziej bezpieczne są baseny na stelażach, jednak równomiernie ich cena jest także większa. Mają one wielkie rozmiary, więc należy dokładnie zastanowić się nad ich stałą lokalizacją. By zmniejszyć wydatki powiązane z utrzymaniem prawidłowej temperatury wody, budujemy basen w miejscu nasłonecznionym. Sama woda jednak nie wystarczy, żeby malec się nie nudził. Dlatego warto kupić od razu zabawki przeznaczone do kąpieli. Jest to nie jedynie standardowa gumowa kaczka, lecz również rozmaite statki oraz łódki (zarówno takie z napędem), zwierzątka, wędki, zabawki grające czy świecące a także dużo innych. Montaż zbiornika wraz z dodaną do basenu instrukcją nie sprawia poważniejszych problemów. Dwóch sprawnych ludzi jest w stanie go postawić w czasie kilku – kilkunastu godzin. Przed montażem należy przygotować podłoże. Znakomicie sprawdza się betonowa wylewka. Baseny kąpielowe do ogrodu zapewnią nam użytkowanie z nich w dowolnym momencie, bez tłumów oblegających publiczne pływalnie, w harmonii a także spokoju z grupą znajomych osób lub najbliższą rodziną. Zbiornik na stałe postawiony na terenie nieruchomości znacznie podnosi też jej cenę ogólną, dzięki czemu w sytuacji sprzedawania lokalu, możemy otrzymać za niego dużo atrakcyjniejszą cenę. Aktywność ruchowa to najskuteczniejsza metoda zachowania dobrej formy. Każdy wie, że pływanie jest najlepszą formą terapii dla serca, kręgosłupa oraz stawów. Podczas kąpieli w basenie należy także pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa – zawsze obserwuj dzieci, gdy są w otoczeniu wody. Nie zakładaj natomiast, iż dziecko, jakie potrafi już pływać, nie jest narażone na ryzyko utonięcia. Obowiązkiem osoby odpowiedzialnej jest stałe monitorowanie a także pilnowanie dziecka znajdującego się w wodzie lub w jej pobliżu.

Basen dla dzieci stał się w zeszłych latach obecny w prawie każdym ogrodzie. Ceny tych sprzętów są tak różne, iż można wybierać pomiędzy basenami kosztującymi paręset złotych i konfiguracjami, jakich cena podchodzi do kilkunastu tysięcy.
Jeśli będziemy pamiętać o przykrywaniu basenu na noc to efektywnie zmniejszymy nie tylko koszty ogrzewania, ale i ubytki wody na skutek parowania. Przeważnie do pokrywania stosuje się niedrogie folie słoneczne, tkaniny PCV albo żaluzje. Co ważne, te ostatnie są niezwykle wytrzymałe oraz niezawodne, ponieważ po takiej pokrywie może poruszać się nawet osoba pełnoletnia. Alternatywą są pokrycia z lekkich płyt poliwęglanowych i specjalne balony napełnione powietrzem. Niezbędne wyposażenia basenowe stanowią filtry oczyszczające wodę. Warto także pomyśleć o dodatkach podnoszących komfort kąpieli – schodkach czy skoczniach oraz świetle uatrakcyjniającym nocne kąpiele. Filtr do większych basenów ogrodowych to konieczność. Z mniejszych dmuchanych można usunąć wodę i po umyciu basenu, zapełnić go ponownie. Należałoby także wyposażyć się w siatkę, umożliwiającą wyławianie nieczystości z zbiornika, np. Owadów czy liści. Potrzebny jest również odkurzacz basenowy – podłączony do ogrodowego węża, zbiera brud z posadzki basenu. Raz na jakiś okres powinniśmy także odkażać wodę w zbiorniku. W supermarketach są dostępne specjalistyczne preparaty tlenowe -oczyszczają one wodę i, co ważne, nie dają nieprzyjemnego zapachu, takiego jak chlor. Basen ogrodowy winno się przykrywać, by nie trzeba go było częstokroć sprzątać. Folia pęcherzykowa ułatwia również utrzymać relatywnie wysoką temperaturę wody – jest na pewno tańsza aniżeli zadaszenie, ale przyda się także mechanizm do jej chowania – w sumie dodatkowe parę tysięcy złotych.

You may also like...