Bateria łazienkowa – zobacz porady ekspertów!

Technika idzie do przodu i dobrze! Dzięki nowatorskim rozwiązaniom możemy nabyć coraz atrakcyjniejsze produkty poświęcane naszej łazience. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o istotnych parametrach.
Dzięki unowocześnionej technice nakładania chromu, baterie łazienkowe zachowują nienaganny wygląd przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w nadzwyczaj funkcjonalny system montażu, który pozwala na błyskawiczną instalację w toalecie. Dobrej jakości bateria powinna posiadać jednocześnie specjalnie zaprojektowany ogranicznik przepływu zużycie wody. Jeden uchwyt, którym decydujemy zarówno wielkość strumienia wody (w położeniu wertykalnym), jak także jej temperaturę (w ustawieniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Niezwykle higienicznym oraz niezawodnym w użytkowaniu rozwiązaniem są dziś baterie bezuchwytowe, uruchamiane przyciskiem, dotykiem czy na fotokomórkę, ale są to wciąż rozwiązania dosyć drogie, stosowane na ogół w publicznych toaletach np. w pensjonatach a także kawiarniach, gdzie temperatura wody do czyszczenia rąk zostaje skonfigurowana odgórnie. Producenci proponują dodatki, które możemy zakupić wraz z baterią. Niektóre są tak podstawowe, iż traktujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, żeby je ewentualnie dokupić. Najtańsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednak pamiętać, że produkty te są bardzo proste, często gorszej jakości i mogą przetrwać zdecydowanie krócej aniżeli towary z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 2-7 lat. Cięższe, masywniejsze modele są atrakcyjniejsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w dodatkowe urządzenie (perlator), jaki dotlenia strumień wydobywający się z kranu, co sprawia, że podnosi on własną objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz kombinacja wody a także milionów pęcherzyków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w propozycji zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to towar, jaki kupujemy na długie lata. Uważam, że warto rozważyć kilka ważnych szczegółów, żeby kupić artykuł dobry i bezusterkowy tak, by nigdy nas nie zaskoczyła zalana ubikacja.
Kupując baterię wannową lub prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ również główka prysznicowa. Jeśli jest dobrze zaprojektowana, podnosi oszczędność wody bez obniżania komfortu kąpieli. Dodatkowo w wybranych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Umożliwiają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w postaci batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalnych otworach bądź wolnostojące. Różne moduły baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje również głowice czy przyciski. Należałoby też upewnić się, gdzie dany produkt został wyprodukowany. Zdarzają się niestety takie firmy, jakie kupują kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – zamieniają głowice na solidniejsze i sprzedają, jako towar Polski. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, iż poważni producenci na swoje towary dają często dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne przeróżne odcienie – od standardowego chromu bądź złota, poprzez modne – czerń lub biel, aż po innowacyjne – czerwone, lazurowe, a nawet fioletowe. Przy planowaniu pomieszczenia należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod dobrze wybrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się wytyczną: iż im więcej waży, tym lepiej. To znaczy im cięższa bateria, tym trwalsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają grubsze ściany, dzięki czemu są mniej wrażliwe na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach ubikację bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka mnogość najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, że jedynym hamulcem może tutaj być tylko i jedynie budżet, który zamierzamy wyłożyć na baterie.

You may also like...