Biała kuchnia – postaw na innowację!

Kuchnia stanowi niepowtarzalne pomieszczenie, przy którym domownicy spożywają wspólne posiłki oraz spędzają czas. Białe meble wyraźnie ocieplą to miejsce, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej komfortowo.
Ciekawym pomysłem na aranżację jasnej kuchni to zastosowanie fototapety z kolorowym motywem. Dzięki niej przełamiemy sterylność bieli, a równocześnie dodamy szyku całemu wnętrzu. Do tego wystarczy dobrać wyłącznie delikatne dodatki, również dobrane pod kolor wybranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, gdy fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się miejscem nieco chłodnym a także sterylnym. Zatem warto przełamać tę monotonię, ożywiając kuchnię nowymi odcieniami. Bardzo popularne jest wykańczanie białej kuchni elementami drewnianymi – biel oraz drewno to doskonała para, jaka zwykle owocuje świetnym rezultatem wizualnym. Popularne są również szarości, czy to na ścianie bądź też w postaci blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej oraz stylowej warto wprowadzić odrobinę czerni. Czarny toporny blat pokryty surowym laminatem z małą ilością złotych kropek zapewni solidny akcent zwieńczający powierzchnie robocze. Złoty wzór sprawi, iż wszelkie okruszki na przestrzeni staną się niedostrzegalne.

W Polskich kuchniach w dalszym ciągu dominuje biel. Pastelowe kolory w połączeniu z dodatkami dają wrażenie pełnej aranżacji. Dodatkowo biały kolor możemy połączyć z innymi głębszymi barwami, które definitywnie odmienią naszą kuchnie.
Kiedy zapragniemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niebezpieczna dla konstrukcji mebli. Lepiej wybrać wersję z klejonym obrzeżem. Kamienny blat charakteryzują się przeważnie nieskomplikowaną, minimalistyczną i estetyczną formą, niebanalnym wzornictwem detali. Meble innowacyjne mogą zawierać odważne, intensywne, jasne kolory, fronty z połyskiem, gładkie płaszczyzny, mogą być połączone z dodatkowymi elementami takimi jak metal czy aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez polskich architektów oraz projektantów przedstawiają się niesłychanie efektownie. Gdy meble a także blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła czas na zagospodarowanie ścian pomiędzy niskimi, a górnymi szafkami kuchennymi. Na początku warto zaakcentować, że ta powierzchnia powinna wynosić ok. 70 cm wysokości. W przypadku, gdy domownicy są niewielkiego wzrostu, należałoby tę odległość zmniejszyć, żeby nie komplikować użytkowania z górnych półek. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, jakie mogą posiadać dodatkowo większą głębokość. Biel jest zmienna – jasną kuchnie możemy adaptować do pory roku, naszego charakteru albo po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila dodatków w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy oraz suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka niewielka przemiana wystarczy, by styl kuchni był całkowicie inny. W sieciówkach znajdziesz zarówno rzetelnie wykonane meble dobrej jakości, jak również te stworzone z najtańszych tworzyw. Atutem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz komplet, jaki wpadł Ci w oko i znasz końcowy efekt. W katalogach marketów znajdziesz duży wybór atrakcyjnych kuchni. Jeśli jednak Twoja kuchnia ma skomplikowany, nieustawny kształt bądź po prostu masz własną, jasną wizję tego, jak powinna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Współczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to zestawienie minimalizmu i oryginalnych materiałów. Doskonale prezentują się w niej meble z bielonego drewna. Ozdoby winnym być zredukowane do minimum, żeby móc w pełni radować się skandynawską prostotą. Żeby nie zepsuć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, gdyż prezentuje się on lżej niż jego stalowe czy kolorowe odpowiedniki. Warto zdecydować się też na swobodne linie szafek kuchennych, proste blaty oraz równe płaszczyzny frontów.

You may also like...