Dlaczego warto kupić dobry brodzik prysznicowy?

Większość osób ceni sobie bardziej wannę niż klasyczną kabinę z brodzikiem. W realnej ocenie zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie posiada swoje korzyści – czytaj więcej.
Istotne jest także, żeby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby dlatego zastanowić się nad materiałem, z jakiego jest zrobiony. Najmodniejsze i częstokroć wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w wypadku podłoża styropianowego również wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie sprawia problemów. Własności akrylu pozwolą także na zachowanie połysku a także trwałego koloru. Akryl ma bardzo gładką powierzchnię z minimalnym poślizgiem, bardzo dobrze tłumi hałas spadającej wody i posiada stabilny kolor. Innym oryginalnym materiałem, z jakiego tworzy się brodziki, jest lany marmur. Brodziki wykonane z lanego marmuru są niesamowicie solidne oraz wytrzymałe na uszkodzenia. Jest to surowiec wynikający z mieszaniny sproszkowanych minerałów oraz żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie chłonie zatem wody, a co za tym idzie nie rozwijają się na nim bakterie ani grzyby. Dodatkowo jest miły w dotyku, bo utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę właściwość, iż mogą posłużyć również do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bo ich poboczne wykorzystanie to wanna dla malców. Można w nich również wykonać drobne pranie manualne. Dodatkowym walorem głębokiego brodzika może być narożne siedzenie. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale także osobom starym. Należałoby zastanowić się jednak nad barwą brodzika, ponieważ kolor biały nie jest jedyną możliwą alternatywą. Niezwykle powszechne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone albo ciemne. Prawidłowo dobrany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wyposażenie łazienki, i jednocześnie daje największy komfort podczas kąpieli. Jeśli chodzi kształty, nasz wybór jest ogromny. Zakupimy bowiem również brodziki prostokątne i kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe oraz kątowe.

Ciągły brak czasu i połączone z tym codzienne życie w biegu można dziś śmiało zaliczyć wręcz do chorób cywilizacyjnych. Robimy wszystko, żeby jak najbardziej ograniczyć czas na codzienne czynności, niezwykle często rezygnując choćby z wieczornej kąpieli w wannie na poczet szybkiego prysznica.
Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na tak duży koszt. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło oraz cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość a także prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików wykonanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeżeli podczas powszechnego korzystania na brodziku pojawią się wady lub odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zakryć. Wystarczy zastosować płynny akryl albo profesjonalne produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W dużych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym lub prostokątnym. Ostatnio modne stawały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. niewysokie, wystające tylko parę cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego charakteru oraz są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie i nie wylewa się z brodzika na podłogę. Niskie brodziki to wspaniała propozycja dla osób lubiących innowacyjny design. Należałoby jednak pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, prawdopodobną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to możliwe, należy wykorzystać brodzik kompaktowy, jednak, jeśli chcemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, warto przeanalizować brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast wzór oraz stylizacja zależy tylko od twojego gustu i pozostałego urządzenia łazienki.

You may also like...