Jak efektowanie urządzić czarną łazienkę?

Barwy ciemne sprawiają poczucie prywatności, a łączone z bielą nadają takt oraz dynamiczność. Takie połączenie może być korzystne, jeśli kochamy zdecydowany kontrast kolorów.
Połączenie bieli oraz czerni jest szczególnie popularne nie wyłącznie w aranżacji pokoju lub kuchni. Coraz częściej a także zdecydowanie wchodzi także do naszych toalet. Ponieważ czarny kolor wizualnie pomniejsza pomieszczenia, a biały je uwydatnia to zestawienie kolorów sprawdzi się również w małych jak również dużych łazienkach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni pomieszczenia a także jego układu. Do średnich toalet i WC wystarczą umywalki szerokości 60 cm, podwieszane do ściany, a nieraz nawet kątowe, które wykorzystują ciężkie do wykorzystania miejsce. Coraz częściej odchodzi się od typowej kabiny prysznicowej na myśl kabin typu walk-in, jakie stworzone są z przeszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w posadzce z odpływem prostym, co w rezultacie nie wymaga montażu tradycyjnego brodzika. Przy takim rozwiązaniu łazienka od razu zyskuje na oryginalności. Przeszklony natrysk z zastosowanym odwodnieniem liniowym ewidentnie oddziela w łazience strefę mokrą od suchej, oraz tym samym nie ogranicza niezbędnej powierzchni.

Czerń we mieszkaniach traktowana jest za dość ryzykowną. Może przytłaczać, natomiast odpowiednio wkomponowana we wnętrze nada mu atrakcyjności, klasy, podniosłości. Skupia na sobie wzrok i pochłania światło. Przeważa nad otoczeniem, absorbując uwagę.
Biel i czerń to kolory przeciwstawne. W zależności od preferencji można wybrać połączenie z przewagą bieli (wówczas toaleta będzie jaśniejsza) bądź z przewagą czerni (taka toaleta będzie niezmiernie tajemnicza, w klimacie artystycznym). W każdej wersji to zestawienia niezwykle modne oraz ponad czasowe. W przestronnych salonach kąpielowych można śmiało postawić szerszą umywalkę podwójną bądź dwie mniejsze – najlepiej jedną koło drugiej. Czerń jedynie w postaci blatu, uchwytów, ramy i akcentów na posadzce. Czerń umożliwi nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju a także bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, że powierzchnię nie będzie nudna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skoncentrujemy się w konkretnym momencie na intymnej czerni, lub orzeźwiającej bieli. Dzięki temu zwykła łazienka dynamicznie odpowiada na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, wszechstronne i dobre dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet świetnie zorganizowana łazienka w takiej tonacji znajdzie swoich zagorzałych przeciwników. Wynika to z indywidualnej percepcji tonów a także upodobań. Wrażliwe osoby mogą poczuć się nieszczęśliwe a także osaczone w takim pomieszczeniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Obojętnie od barwy czarnej, białej lub kolorowej, małe mieszkanie można zaaranżować tak, aby optycznie wydawało się większe. Niestety musisz dlatego rezygnować z ciemnych kolorów urządzając małą ubikację. Wszystkie chwyty dozwolone. Zwłaszcza trudne do sprzątania w łazience są zakamarki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi meblami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Dlatego na etapie projektu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod jakie zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwala, należałoby ustawić w takim miejscu, by z obu stron mieć do niej swobodny dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią zbierać brud albo być jej całkowicie pozbawiona, co uprości czyszczenie posadzki. Decydując się na czarno-białą ubikację, by nie była zbyt monotonna, należałoby postawić na różnorodność wzorów. Płytki podłogowe w stylu hiszpańskim, spowodują, że pomimo braku żywych kolorów, Wasze mieszkanie będzie miało niesamowity charakter.

You may also like...