Funkcjonalna łazienka – sprawdź, dlaczego warto!

Zagadnienie „jak urządzić łazienkę?” zadaje sobie każda osoba, która projektuje dom czy wprowadza się do mieszkania, które ma plan przebudowywać. Łazienka winna być przede wszystkim praktyczna a także przystosowana do potrzeb wszystkich użytkowników, również tych dorosłych, jak i dzieci.
Nowoczesne toalety wykorzystują również dodatki do powstania niepowtarzalnego połączenia. Nie wykorzystuje się, dlatego z towarów prosto z pudełek, a wkłada się je do opakowań (na przykład aplikator do mydła lub mydelniczka). Wszystko dlatego, by wszystko ze sobą korespondowało. Wieszak na ręczniki winien umożliwiać rozłożenie ręcznika, tak aby sechł on pełną powierzchnią. Więc lepiej zapomnieć haczykach – przydadzą się one najwyżej do zawieszenia szlafroka albo piżamy. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest ocieplany wieszak na ręczniki – dzięki niemu będą one zawsze suche a także świeże. Jeśli chcemy, by toaleta była szczególnie funkcjonalna, możemy również dobrać opcjonalne wyposażenie. Przynależą do nich wagi łazienkowe, maty łazienkowe czy pojemniki na śmieci. Wagi łazienkowe nie muszą być zbyt wielkim kosztem. W ofertach sprzedaży znajdziemy mnóstwo markowych modeli, dostępnych za rozsądne pieniądze. Niektóre wagi łazienkowe mają funkcję testowania tkanki lipidowej, szacując optymalną wagę ciała, albo wskazują zawartość wody w organizmie. Każdy użytkownik jest w stanie wybrać wyposażenie adekwatne do własnych preferencji. Zwolennicy przytulnego wyglądu rustykalnego powinni dobrać wyposażenia z białej ceramiki – można zdecydować się na kubki a także dzbanki dekorowane delikatnymi tradycyjnymi wzorami. W toalecie powinny się znaleźć się również wiklinowe kosze, w których znajdzie się miejsce na ręczniki, kosmetyki oraz inne praktyczne drobiazgi. Koszyk przyklejony do ściany sprawdzi się także, jako półka, gdzie można odkładać na przykład papier toaletowy.

Musimy także pamiętać o tym, iż decydując się na konkretny wystrój pomieszczenia, na ogół będziemy na niego zdani długie lata. Zmiana płytek ceramicznych czy umieszczonych na stałe urządzeń oznacza po prostu wykonanie remontu. Doskonale jest wówczas, nim podejmie się decyzje finansowe, przeanalizować swoje oczekiwania a także ustalić potrzeby, pamiętając zarazem o wygodzie a także bezpieczeństwie wszystkich mieszkańców.
Ważne jest także poprawienie płytek a także ich kolorystyka. Jeśli kafelki posiadają fason prostokątny, warto ułożyć je poziomo – w taką metodą można wizualnie rozszerzyć niewielką ubikację. Wertykalne ułożenie płytek polecane jest natomiast w mieszkaniach niskich – taki aranżacyjny zabieg dorzuci kilka centymetrów niewysokiej toalecie. W przypadku luster reguła jest prosta – im większe tym lepsze. Powoli odbiegamy od tych małych, nabywanych w marketach, które majestatycznie zawieszamy ponad umywalką. Warto wydać więcej i sprawić sobie porządne lusterko na całą ścianę a przynajmniej nad całą przestrzeń umywalkową. Montujemy je na płasko przyklejając do ściany czy zawieszamy je w postaci szafki z lustrzanymi przodami. W szczególnie małych metrażowo ubikacjach wskazane jest wykorzystanie stelaży podtynkowych, które posłużą do powieszenia na nich sanitariatów. Zamontowane w takim systemie toalety, spłuczki, lub bidety potrzebują w łazience niewątpliwie mniej powierzchni, a dodatkowo pięknie się prezentują. Dodatkowo, jak miejsca w łazience jest faktycznie niedużo – stereotypową wannę lepiej jest wymienić na innowacyjną kabiną prysznicową. Miłośnicy długiego wylegiwanie się w wannie – winni natomiast wziąć pod uwagę trochę inny jej wymiar. Nowoczesne wanny rzadko mają już wygląd klasycznego prostokąta, lecz i takie można w dalszym ciągu dostać.

You may also like...