Grzejniki łazienkowe – luksus i komfort w jednym!

Właściwy kaloryfer winien dawać ciepło, być dekoracją ubikacji i działać bezawaryjnie przez wiele lat. Zatem wybór właściwego kaloryfera jest rzeczywiście ważny jeżeli chcemy by nasza toaleta była komfortowa oraz praktyczna.
Przyjmując, iż grzejniki są podobnej wielkości oraz są zrobione z tego samego surowca to grzejnikiem bardziej efektywnym będzie grzejnik płytowy. Kaloryfer taki tylko dogrzewa powietrze w toalecie do temperatury, bo przeważnie wentylacja jest tak przygotowana, iż do toalety nadchodzi ciepłe powietrze z innych wnętrz mieszkalnych. Jeśli w łazience są doprowadzone rury centralnego ogrzewania, wybierzmy kaloryfer łazienkowy wodny, a jeszcze lepiej wodno elektryczny, jaki jest zaopatrzony w grzałkę umożliwiającą nagrzewanie pomieszczenia oraz suszenie ręczników, również poza okresem grzewczym. Dobierając grzejnik do toalety należałoby przeanalizować, czy zamiast drabinki nie nabyć kaloryfera dekoracyjnego. Grzejniki wodne potrafią być wyposażone w ekran, jaki prócz roli ozdobnej, maskuje także podłączenia do centralnego, a zarazem zwiększa powierzchnię wydzielającą ciepło. Sprawa ta jednak ulega zmianie w przypadku, jak na kratownicę grzejnika płytowego położymy zwilgotniały ręcznik. Tradycyjny kaloryfer łazienkowy składa się z dwóch podłużnych kolektorów (wykonanych albo ze stali lub z aluminium), między jakimi instalowane są proste bądź zaokrąglone rury. Grzejnik szybko wytwarza ciepło oraz ogrzewa a także suszy ręczniki, a ogrzewanie podłogowe umożliwia komfortowe ciepło oraz ułatwia utrzymać stabilną temperaturę nawet w przestronniejszych łazienkach.

Dobór optymalnego grzejnika łazienkowego pozwoli uzyskać dodatkową powierzchnię na osuszanie ręczników a również ubrań przez cały rok oraz uatrakcyjnić wygląd toalety. Kaloryfery podgrzewane gorącą wodą wychodzącą z instalacji centralnego ogrzewania to niezwykle ciekawy sposób by ogrzać toaletę.
Grzejnik łazienkowy retro pasuje do większości ubikacji, a jego oryginalny szaro – retro trend nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Możemy zdecydować się na taki rodzaj, jaki będzie wydajny, a zarazem idealnie dopasowany stylistycznie do naszej toalety. Taki kaloryfer jest niesłychanie potrzebny zwłaszcza jesienią i wiosną, jeżeli jeszcze nie rozpoczęliśmy ogrzewania całego domu czy zaczynamy powoli rezygnować z uruchamiania kotła, a temperatura na zewnątrz ma predyspozycje do wahań. Coraz bardziej modne staje się ogrzewanie podłogowe, przy jakim grzejnik poza funkcją grzejną jest elementem praktycznym a także estetycznym łazienki. Decydując się na grzejnik chromowany powinniśmy mieć wiedzę, że warstwa chromowa ogranicza oddawanie ciepła około 30%, w związku z czym należy wyszukać urządzenie o poważniejszych gabarytach. Większa powierzchnia łazienki, usytuowanie jej w kącie budynku (dwie ściany zewnętrzne) albo na poddaszu użytkowym, a także duże okno w mieszkaniu wymaga jednocześnie innego źródła ciepła. Luksusowy i funkcjonalny kaloryfer jest w stanie błyskawicznie przekazać ciepło, podgrzać i osuszyć ręczniki, a podłogówka dostarczy ciepłą i suchą podłogę a także podtrzyma stałą, komfortową temperaturę nawet w dużej toalecie. Dobry grzejnik powinien dawać ciepło, być perełką toalety a także działać bezusterkowo przez wiele lat. Powiązanie ogrzewania podłogowego z grzejnikami to perfekcyjne rozwiązanie grzewcze do toalety. Z kolei grzejnik elektryczny może wytwarzać ciepło w łazience przez pełny rok, ale pechowo eksploatacja takiego urządzenia nie należy do tanich.

You may also like...