Inteligentny dom – innowacje roku 2018!

Większość osób myśli o inteligentnym budynku tylko w kwestii ogromnego kosztu. Należy jednakże pamiętać, iż dobrze skonfigurowane jego funkcje potrafią wytworzyć sporą oszczędność względem roku, dzięki czemu inwestycja błyskawicznie się zwróci.
Dzięki funkcji przypisywania klawiszy do grup elementów oświetlenia, sterowanie światłem w całym domu jest wiele wygodniejsze. Stawiając na budynek z całą automatyką będziesz mógł sterować żaluzjami, markizami, światłem, bramą garażową, czy wjazdową nie ruszając się z miejsca. Korzyścią używania inteligentnego systemu jest zdolność dołączenia w każdej chwili kolejnego urządzenia. Dzięki specjalnym ustawieniom, taki apartament dopasowuje się do naszego rytmu życia. Pomaga oszczędzać czas oraz pieniądze i monitorować to, co się w nim dzieje podczas naszej absencji. Czujemy się, więc dzięki niemu solidnie oraz wygodniej. Budząc się w środku nocy idziemy na hol. Nasz ruch wyłapuje czujka alarmowa, jednak system wie, iż początek ruchu nastąpił wewnątrz domu oraz, że był poprzedzony otwarciem drzwi w sypialni. System wie i, iż z powodu późnej pory, w domu jest ciemność i po to aby nas nie oszołomić włączy oświetlenie wyłącznie na 60% mocy. Po wyszukaniu przez czujkę ruchu w holu na parterze, ogrzewanie nadal zostanie w trybie Noc, gdyż system jest zsynchronizowany z aktualnym systemem dnia oraz wie, iż zegarek jest ustawiony na określoną godzinę. Wracając do sypialni wyłaczamy całe światło jednym przyciskiem, a system alarmowy po upływie kilku minut wraca do trybu czuwania. Ciężko odpowiedzieć wprost na zapytanie, ile kosztuje taki czy inny system, gdyż (nie licząc projektu, który zawsze winien kosztować parę tysięcy złotych, jednak kwota ta może być zwracana po zakupie instalacji) każdy system ma inne moduły, a więc i koszty składowe.

Automatyka domków w Polsce jeszcze niedawno była skierowana do ścisłego gremia osób. Już dzisiaj inteligentne instalacje stają się nierozłącznym aspektem naszego mieszkania.
Jeśli nie chcesz inwestować w kompleksowy remont balkonu i całkowitą wymianę płytek balkonowych, ich wygląd jest zadowalający (są dobrze przyklejone, niepopękane, nie przepuszczają wody), a tylko ich estetyka i przestarzały już fason podlegają dyskusji, można wybrać niezwykle popularną i nie drogą wersję odrestaurowania posadzki na balkonie za pomocą sczepianych ze sobą podestów z drewna. Ich koszt nie jest wysoki, natomiast z montażem bez trudności poradzimy sobie samodzielnie. Różne możliwości ułożenia drewnianych podestów dadzą pełne pole do popisu i możliwość wielokrotnej wymiany aranżacji podłogi na balkonie. Po sezonie wystarczy podesty zdjąć z powierzchni tarasu (nie są mrozoodporne) i przechować w domku do przyszłej wiosny. Kiedy podłoga na tarasie nie potrzebuje gruntownej wymiany, a uszkodzone są tylko poszczególne płytki, warto poddać wymianie jedynie uszkodzone sztuki. Jak to zrobić? Wystarczy uważnie usunąć okalającą uszkodzony kafel spoinę, wtedy za pomocą młota a także dłuta ostrożnie stłuc kafelek i wyciągnąć pokruszone kawałki. Po wyczyszczeniu podłoża spod wyciągniętej płytki i zabezpieczeniu go zaprawą uszczelniającą, możemy nakleić nową płytkę. Na balkonach, na których panuje półcień, temp. jest bardziej stała, a powietrze nie tak wysuszone. Gleba w skrzynkach i donicach dłużej utrzymuje wilgotność. Roślin nie trzeba tak często nawadniać jak na tarasach południowych, niezwykle nasłonecznionych. Planując aranżację balkonu nie sposób zapomnieć o polskim kimacie. Niestety, nie mamy tego szczęścia, by napawać się ładną pogodą przez cały rok. Nawet, gdy Twój balkon jest zadaszony, musisz się przygotować na deszcz. Dlatego niezwykle istotne jest, aby swój balkon budować dobrym produktami doskonałej jakości. Przy projektowaniu zieleni kieruj się warunkami panującymi na Twoim balkonie, przede wszystkim weź pod uwagę światło. Ważne jest także, czy jest tam wietrznie, bądź też nie. To zawęzi wybór roślin, jednak nadal będzie on duży. Dla wprowadzenia ładu zawęź go jeszcze bardziej, na przykład do rodzajów rozkwitających tylko na żółto, biało czy czerwono, albo do pelargonii, traw lub pnączy. Możesz również niczego nie siać ani nie sadzić, a po prostu wystawić na zewnątrz drzewka cytrusowe, jakie uprawiasz w domku. Projektów nasuwa się bardzo dużo, jednak moim zdaniem aranżacje tarasu powinno się dobrze przeanalizować.

You may also like...