Kabiny prysznicowe – innowacja w twoim mieszkaniu!

Wybór właściwej kabiny prysznicowej nie jest łatwy, dziesiątki parametrów, różne kształty – statystyczna osoba może mieć kłopot znaleźć się w tym, czytaj dalej ten wpis i dowiedz się na co zwłaszcza należy zwrócić uwagę.
Dalej zależnie od powierzchni toalety, jej aranżacji należy wskazać czy ma to być kabina uchylna czy odsuwana. Dodatkowo kabina prysznicowa winna nawiązywać wzrokowo do całkowitej aranżacji wnętrza, jego stylizacji. Istotną cechą jest też solidne wykonanie – kabina prysznicowa to towar przewidziany na wiele lat korzystania. Łatwość sprzątania uwzględniono już na poziomie projektowania, lub też użycie tylko górnej bieżni. Eliminujemy w ten sposób miejsca niemożliwe do sprzątania, wrażliwe na zabrudzenia bądź zakamienienie. Mając na uwadze codzienną eksploatację warto rozważyć wykorzystanie hydrofobowej warstwy na powierzchniach szklanych umożliwiających sprzątanie a także ograniczającej odkładanie się wapnia. Zarówno przy kabinach jak również drzwiach prysznicowych istotnym założeniem może być też jakość drzwi, zazwyczaj większe w modelach uchylnych, które wymagają jednak większej przestrzeni. Jeśli chodzi o dodatkowe funkcje kabin, często całkowicie zabudowane kabiny z hydromasażem, oprócz zwykłej słuchawki prysznicowej, posiadają kran (taki, jak w wannie), deszczownię zamontowaną do sufitu, a nawet specjalistyczny panel do masażu stóp. Jeśli jednak do normalnej kabiny pragniemy dokupić dodatkowo panel sterowania z hydromasażem, dopłacimy za niego od ok. 400 zł do nawet 10 000 zł. W przykładzie bardziej kosztownych paneli możemy liczyć na dodatkowe możliwości, takie jak termostat, radio, alarm bądź podłączenie do telefonu. Możemy wybrać więc tańszy lub droższy wariant, w zależności od przewidzianych przez nas kosztów. Należy jedynie pamiętać, iż wybór standardowych rozmiarów i kształtów jest wielki, jednak niestandardowych – mały.

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej do urządzanej przez nas toalety zależy nie tylko od zainteresowań, ale także od wielkości, powierzchni, którą dysponujemy oraz planowanego sposobu montażu.
Niezależnie od wybranego materiału, samo wykończenie może być dowolne. Można więc zdecydować się na ścianki przezroczyste jak także matowe, z nadrukiem czy gładkie. Na rynku dostępne są brodziki akrylowe albo brodziki metalowe, a także gotowe brodziki ceramiczne pozwalające na aranżacje średnich łazienek. Kabina prysznicowa bez brodzika budowana jest na odpowiednio opracowanej podłodze. Dziś jest to niezwykle modne rozwiązanie, jakie nie psuje estetyki toalety i umożliwia wizualnie ją powiększyć. Jest to także często wybierane rozwiązanie, jeżeli kabina ma mieścić się we wnęce – wówczas tak właściwie nie ma już konieczności obudowywania ścian kabiną. Kłopotliwe może być samo zorganizowanie właściwej posadzki, jaka musi być w pełni chroniona przed podsiąkaniem. W tym wariancie zabudowane są także syfony prysznicowe, co może powodować kłopoty przy naprawie a także sprzątaniu. Zamiast za każdym razem likwidować skutki zabrudzeń, należałoby już na starcie zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Pomoże w tym hydrofobowa warstwa, jaka skutecznie uniemożliwi przywieraniu wszelkich substancji do zabezpieczonej nią warstwy. Dzięki temu prysznic będzie dłużej czysty. Uczeni zaprojektowali taką technikę, dzięki obserwacji liści lotosu. Pomimo tego, iż żyją one w zamulonej wodzie, zawsze są estetyczne i suche. Nie przywiera do nich brud, a powstałe zanieczyszczenia z wielką łatwością czyści wiatr oraz deszcz. Również w kulturze zachodu kwiat lotosu jest uważany za wzór niewinności.

You may also like...