Kominek w salonie – innowacje roku 2018!

Aranżacja pokoju z kominkiem to najbogatsza wersja tego wnętrza, jaka tworzy niepowtarzalną aurę w domu w deszczowe, jesienne oraz zimowe wieczory. Jest on nie tylko efektywnym wyposażeniem grzewczym, ale też doskonałą dekoracją w wakacyjną porę roku.
Urządzając salon z kominem, powinniśmy dokładnie się zastanowić nad wyglądem, w jakim ma być urządzone lokum. Przeważnie decyduje o nim wygląd pokrywy kominka. Może ona być skonstruowana w stylu retro z kamienia, kafli lub cegły albo z produktów poświęconych stylowi współczesnemu. W całości kompozycji należy zadać o jednakowo odpowiedni odcień osłony kominkowej. Zdeterminuje on czy komin będzie główną ozdobą wnętrza, bądź też będzie się w nie wtapiał. Warto jeszcze pamiętać, że wbrew powszechnym opiniom kominek wolno zamontować również we wnętrzach klasycznych, jak i niekonwencjonalnych. Wielkie znaczenie przy aranżacji salonu z kominkiem ma też wybór rodzaju kominka. Tutaj wytwórcy proponują kominki przyczepione do ściany, kominy dwustronne albo narożne. Jeśli zdecydowaliśmy się zaś na samodzielne przygotowanie osłony kominka, obok zwyczajnego kamienia możemy wybrać również prostą, ale niesamowicie efektowną cegłę albo oryginalne kafle, które wprowadzą do naszego domu nastrój wiejskiej chaty. Bywa również, iż obecność kominka w mieszkaniu jest podkreślona przy pomocy odróżniającej się od ścian obudowy bądź kontrastującym zarówno pod względem faktury, ale i także odcienia wykończeniem – kamiennym czy ceramicznym. Komin często umiejscawia się też przy ścianie zewnętrznej, np. pomiędzy oknami – jest to bowiem najzimniejszą część tej przegrody, przez jaką zazwyczaj uchodzi najwięcej ciepła. Takie umieszczenie kominka umożliwi zmniejszyć te straty. Ponadto takie rozwiązanie pozwala wybudować po zewnętrznej stronie ściany, w ogrodzie, następny kominek zewnętrzny, z jakiego będzie można korzystać np. podczas ogrodowego grillowania bądź relaksu na świeżym powietrzu.

Niektóre obudowy kominka pozwalają nam aranżować pomieszczenie. Chociażby, na przykład w momencie kiedy go nie wykorzystujemy, możemy przystroić go niezwykłymi świeczkami, które będą ładnie wyglądać oraz tworzyć nastrój całego pomieszczenia w tymczasowym zastępstwie płonącego ognia.
Należy jednak pamiętać, iż powiązanie czarnej obudowy z ciemnym drewnem obok może być zbyt przygnębiające – lepiej wykorzystać jeden z cieplejszych kolorów drewna – lub użyć ciemne drewno, za to pomalować obudowę kominka na biało. Należy także pamiętać, że kominki opalane drzewem wymagają miejsca na przechowywanie drzewa. Dodatkowo należy troszczyć się o ogień, a to wiąże się z koniecznością znoszenia drzewa. Najlepiej zatem, aby stanowisko przechowywania drewna nie znajdowało się daleko od kominka. Niezależnie od tego, na jaki kominek się zdecydujemy, musimy mieć na uwadze, że jego wykończenie winno pasować ze stylem dominującym w salonie. Bez względu na to czy wolimy wygląd nowoczesny lub klasyczny, kominek może być głównym elementem naszego salonu. Planując kominek należałoby wziąć pod uwagę wzajemne ustawienie wobec siebie telewizora, kominka i mebli wypoczynkowych. Jeżeli w nieprzemyślany sposób ustawimy telewizor i kominek obok siebie, w pokoju zamiast atmosfery relaksu zapanuje schludny chaos. Projektanci mieszkań doradzają ulokowanie kominka a także telewizora na przeciwnych sobie ścianach, tak aby image salonu stanowił spójną całość. Bezpieczne oraz przyjemne w eksploatacji są również kominki elektryczne Porównywalnie jak urządzenia ekologiczne nie wymagają podawania opału lub odprowadzania spalin, w tym przykładzie jednak nie dochodzi nawet do powstania płomienia.

You may also like...