Ile kosztuje budowa domu?

Budowa domu fakty!

W zależności od tego, na jaki model domu się zdecydujemy oraz od tego jak wysoce będzie on wielopłaszczyznowy, musimy liczyć się z kosztami poziomu od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najatrakcyjniejszym rozwiązaniem będzie układ domu tradycyjnej powierzchni 100-120 m2, bez balkonów, z prostym dachem dwuspadowym, nieskomplikowaną bryłą oraz praktyczną przestrzenią pokoi.

Wstępny koszt doprowadzenia domu do stanu pierwotnego zamkniętego wynosi ok. 142 000 zł. W mojej opinii najtaniej będzie wybrać dom parterowy, bez podpiwniczenia, z poddaszem użytkowym. Plany budynków o znaczącej powierzchni wykraczającej 150 m2 przeznaczonych dla dużych rodzin albo na duże podmiejskie projekty są jeszcze droższe. Analizując modele domów na określoną działkę pod kątem urzędowym, potrzebujemy wypisu z MPZP albo właściwych dla działki wymogów zabudowy a także mapy zasadniczej, z której możemy wyliczyć wymiary działki, układ ulic oraz sąsiedztwo działki. Opisane wyżej etapy niekoniecznie muszą iść w takiej chronologii jak zostały napisane, np. prace na zewnątrz można integrować z tematami wewnątrz, jak również z wykonaniem instalacji wewnętrznych. Jeśli dobrze tego nie przemyślimy musimy liczyć się z możliwymi kolejnymi wydatkami, które będą się pojawiać podczas konstrukcji domu. Głównymi niebezpieczeństwami dla domu w trakcie jego tworzenia są czynniki pogodowe a także ludzkie. Do wyboru masz zakup gotowego planu domu bądź zrobienie nowego, precyzyjnie odpowiadającego twoim życzeniom. Należałoby jeszcze rozważyć kwestię poddasza, gdyż jego brak pozwala zrezygnować z drogiego stropu i niezwykle ograniczyć koszty domu. Poza powyższymi punktami, w kosztorysie musimy zawrzeć wydatki związane z dopełnieniem formalności.

budowa domu

Budowa domu w praktyce!

Dom z bali to nie tylko typ budownictwa to przede wszystkim system na mieszkanie w harmonii z fauną oraz otoczeniem. Struktura domku z takim systemem wymaga od inwestora samodzielnej pracy i organizacji budowy. Nie zapominajcie, iż to budynek z drewna i jego wartość, jeżeli bierze się dobrą, doświadczoną firmę nie jest tania przynajmniej dla mnie.

Kosztorys budowlany, który można kupić wraz z modelem domku został przygotowany po to by pomóc Ci przejść przez cały ciąg inwestycyjny. W takim lokalu aż chce się mieszkać, ponieważ jest przede wszystkim naturalny, ekologiczny i z szczególnym klimatem. Po załatwieniu wszystkich formalności możemy już przystąpić do rozpoczęcia właściwych robót budowlanych.

Od wyboru materiału budowlanego i dokładności przy stawianiu ścian zależą w sporej mierze parametry termiczne budynku. Gdy plac dookoła lokalu nie zostanie poprawnie uformowany a także woda nie znajdzie ujścia – może dojść do zawilgocenia ścian fundamentowych i ścian piwnic zanim jeszcze wprowadzimy się do nowego domu. Należy liczyć się z większym kosztem budowy niż gdybyśmy mieli budować własnymi siłami, natomiast dobra, fachowa firma budowlana wykona budynek bezproblemowo a także bez drogich błędów. Zatem wybierając projekt domku należałoby dokładnie odpowiedzieć na pytanie odnośnie wielkości budynku i wykonać analizę potrzeb. Jednak przymierzając się do budowy własnego domku możemy opierać się na szacunkowych kosztach inwestycji.

You may also like...