Oświetlenie łazienki – innowacja w twoim mieszkaniu!

Oprawy sufitowe to doskonały wybór do nowoczesnych toalet, które zostały zaaranżowane w stylu minimalistycznym – ładnie łączą się one z całą aranżacją łazienki.
Obecnie na rynku można wybierać pośród ogromnej ilości różnego modelu lamp łazienkowych, jakie zostały opracowane a także wykonane w bardzo oryginalnej stylistyce. Oryginalne kinkiety z sporą ilością koralików i kryształków świetnie sprawdzą się w toaletach zaaranżowanych w stylu glamour, jednak eleganckie plafony sufitowe będą doskonałym wyborem do pomieszczeń w stylu skandynawskim a także nowoczesnym. Ponadto ostatnio niesłychanie modny jest także styl przemysłowy, gdzie panuje metal, beton oraz odcienie szarości. Do takich łazienek należałoby pokusić się zakup lampy stylizowanej na starą i zniszczoną, która doskonale dopełni całości ciekawej aranżacji. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku światła łazienkowego jest zastosowanie źródeł oświetlenia LED. Jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, niż wykorzystanie standardowych żarówek. Wpływa dobrze na nasz budżet, dzięki swojej długoletniej żywotności. Co ważne, takie źródła światła są również wyjątkowo odporne na uszkodzenia lub wilgotność. Wybór oświetlenia LED to dodatkowo ukłon w stronę ekologii. Nie zapominajmy, iż łazienka jest również miejscem relaksu, w jakim chcemy się odprężyć po trudach dnia. Należałoby więc zbudować w niej klimat służący wypoczynkowi, a w tej dziedzinie zalety światła są ważne. W marketach są dostępne taśmy LED emitujące światło w zmieniającej się barwie, jakie zainstalowane w osłonie wanny, w podłodze bądź w ozdobnych wnękach, będą dawać delikatną poświatę uprzyjemniającą kąpiel. Co bardzo ważne promieniowanie winno być tak zaprojektowane, by zmniejszyć, a najlepiej wyeliminować, efekt oślepienia. Z użyciem standardowych źródeł światła jest to niezwykle skomplikowane. Nieco lepiej sytuacja prezentuje się przy źródłach światła LED, szczególnie jeżeli oprawy oświetleniowe posiadają przymocowane mleczne przesłony. Idealnie pod tym kątem prezentują się lampy OLED, w jakich współczynnik olśnienia jest znacznie najniższy. Dobrze dopasowane oświetlenie to gwarancja oryginalnej aranżacji, natomiast przy oświetleniu łazienki koniecznie trzeba mieć jeszcze na uwadze bezpieczeństwo.

Inaczej dostosujemy światło do łazienek klasycznych, odwrotnie do SPA, a jeszcze inaczej do pomieszczeń przemysłowych. Zobacz, co musisz wiedzieć wybierając światło do swojej toalety!
Kupując baterię wannową albo prysznicową nie zapomnijmy, iż na oszczędzanie wody ma wpływ także główka prysznicowa. Jeśli jest właściwie skonstruowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Ponadto w wybranych rozwiązaniach można ustawić nawet pięć różnych strumieni wody. Gwarantują one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w postaci batów wodnych. Do wyboru mamy również baterie wannowe sztorcowe na brzegu wanny w specjalistycznych otworach albo wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje także głowice czy przełączniki. Należałoby także upewnić się, gdzie dany towar został stworzony. Zdarzają się niestety takie firmy, które kupują kontenery produktów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym wypadku – wymieniają głowice na lepsze i sprzedają, jako produkt krajowy. Niektóre z takich baterii przetrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej warstwa zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, iż porządni producenci na swoje produkty udzielają najczęściej dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różne odcienie – od podstawowego chromu albo złota, przez eleganckie – czerń albo biel, aż po egzotyczne – czerwone, błękitne, a nawet zielone. Przy aranżacji wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio wybrany przez nas model baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych warto kierować się regułą: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im cięższa bateria, tym wytrzymalsza a także szczelniejsza. Baterie o większej wadze mają szersze ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Ciężko sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach toaletę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka masa najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien i kabin prysznicowych, że jedynym ograniczeniem może tu być tylko i jedynie budżet, który zamierzamy poświęcić na baterie.

You may also like...