Panele podłogowe – czemu warto w niego zainwestować?

Panele z impetem zastąpiły drewniane podłogi w wielu wnętrzach w naszym domu. Dzieje się tak za sprawą wyższej odporności deski panelowej od tej drewnianej, prostszej ceny, a rezultat końcowy jest porównywalny.
Drewniana posadzka może tworzyć wiele odsłon, natomiast każdy dostrzega inne właściwości. Przed rozpoczęciem prac, należy ustalić, czy posadzka jest równa. Jeśli nie, należy użyć szpachlowej masy wyrównującej tak, aby powierzchnia była nienaganna. Górna część paneli może być powleczona laminatem połyskliwym, matowym czy półmatowym. Im bardziej połyskliwa płaszczyzna, tym lepsze odbicie światła oraz tym intensywniejszy odcień. Posadzki z połyskiem lepiej położyć w miejscach, jakie nie są bardzo intensywnie nasłonecznione. Podłogi matowe wyglądają dużo bardziej ekologicznie a także są przeznaczone do mieszkań bogatych w codzienne światło. W domowych wnętrzach panele zapewniają klimatyczny wystrój. Natomiast decydując się na panele należy brać te o godnych właściwościach oraz parametrach. Wprawdzie panele dość mocno przyciągają pył i kurz, to nie sprawiają poważniejszych problemów przy czyszczeniu. Panele należy sprzątać wyłącznie mokrą szmatą, jaka nie pozostawia dużej ilości wody. Producenci skutecznie zdobywają coraz to lepsze efekty produkując nawet panele podłogowe wodoodporne do kuchni. Reguła jest niezwykle prosta – im wyższa klasa, tym atrakcyjniejszy produkt. Jednakże optymalny dobór względem klasy używalności potrafi przyprawić zawrót głowy. Wszystko dlatego, że panele podłogowe dzielą się na dwie główne klasy – do użytku mieszkaniowego i do użytku publicznego, a łącznie mają aż 6 grup używalności. Znacząca jest także grubość panela. Im jest grubszy, tym korzystniejszy, bardziej niewrażliwy na pęknięcia a także zdeformowania. Porządne jakościowo panele zaczynają się od 8 mm grubości. Paneli nie przykleja się, nie przybija ani nie przykręca do posadzki. Łączy się wyłącznie ich krawędzie. Są panele z wpustem i wypustem (przystosowane są do instalowania na klej) oraz panele z profilem zatrzaskowym. Grube panele mają wytrzymałe zamki, jakie gwarantują stabilność połączeń w czasie używania. Nie warto nabywać cieńszych niż 7 mm, gdyż niejednokrotnie jakość takich paneli zostawia wiele do życzenia. Natomiast o wytrzymałość na uderzenia informuje właściwe oznaczenie.

Panele zrewolucjonizowały wykończenie posadzek. Wciąż rozwijająca się oferta paneli, jakie jeszcze bardziej przypominają surowe drewno, pozwolają także na wprowadzenie ciekawych imitacji albo odwołań stylistycznych.
Aby poddasze mogło zostać poddane aranżacji na poddasze funkcjonalne należy dokonać zmiany sposobu użycia obiektu budowlanego. Bez względu na to w jakim fasonie będzie twój pokój na poddaszu, zastanów się nad uyżciem widocznych fragmentów konstrukcji dachu, jako elementu dekoracyjnego – jeżeli twoje poddasze ma widoczne krokwie, nie chowaj ich! Okna dachowe warto zaopatrzyć w radiowe sterowanie oknem i akcesoriami za pomocą pilota lub przycisku naściennego. Wyposażając pomieszczenie na poddaszu powinniśmy zwrócić uwagę na rozstawienie mebli. Ich umieszczenie zależne jest od ostrości skosów. Większe partie poddasza to idealne miejsce na ustawienie łóżka. W ten sposób przy wstawaniu, unikniemy nieoczekiwanych zderzeń z sufitem. Jak już wiemy, jaką role przejmie nasze poddasze, to najważniejsza w dalszym planowaniu jego właściwej aranżacji jest analiza wnętrza, zebranie wymiarów, spisanie zalet a także najbardziej trudnych do zaaranżowania miejsc. Nikt nie twierdzi, że okolica pod skosem łatwo zaprojektować, a jeszcze łatwiej umeblować, dlatego warto zdecydować się na meble na wymiar, jakie bez problemu dopasujemy do wszelkich zakątków, obniżeń, skosów i przestrzeni pod oknami. Skosy generalnie nie należą do najprostszych przestrzeni do planowania a także adaptacji, natomiast jest kilka wytycznych i stałych, których przestrzeganie znacznie pomoże nam adaptację poddasza. Nim jednak podejdziemy do działania, musimy przeprowadzić dogłębną analizę stanu technicznego obiektu, oraz następnie odpowiedzieć sobie na zapytania, czy jesteśmy w stanie ów remont zrealizować i czy będzie nam się to faktycznie opłacało.

You may also like...