Parawany nawannowe – co musisz wiedzieć?

Jeśli odnawiamy toaletę, w której obecnie jest wanna – parawan nawannowy pozwoli nam szybko oraz tanio zorganizować przestrzeń łazienki. Niedrogie i efektywne rozwiązanie – tak w skrócie można opisać rozwiązanie jakim jest parawan nawannowy!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią albo na innych tradycyjnych wannach prostokątnych z równą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co najlepiej sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe robione są ze szkła hartowanego czy z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy także dostosować do niego odpowiednią wannę – musi posiadać równą powierzchnię górną żeby można było swobodnie składać parawan a także właściwe wypłaszczenie dna aby zapewnić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie niezbędne, ale aby mieć pewność, że gotowy parawan będzie dobrze dopracowany, warto kwestię dobrania wymiaru zlecić fachowcom, tym bardziej iż montaż zabudowy wymaga pozostawiania konkretnej przestrzeni w celu zapewnienia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, że na płaszczyźnie szklanej pozostają zacieki z wody – należałoby wówczas nabyć parawan na wannę zabezpieczany dodatkową powłoką, jaka zapobiegnie osadom gromadzenie się oraz zarazem uprości czyszczenie. Parawan nawannowy to modne i innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących higienę toalety a także estetyczny design. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy czy lewy w zależności od strony, z której będzie montowany. Parawan składa się z jednego stałego a także pojedynczego ruchomego modułu, który można rozchylić do wewnątrz nad wannę bądź na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – najlepiej myć parawan nawannowy dobrymi środkami czystości, jakie nie zniszczą powierzchni. Pytajmy sprzedających o plastyczną listwę, dzięki której skrzydło będzie przystawało do wanny, gdy parawan jest rozwinięty. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej wyczyścić parawan), a przy tym wyglądają zdecydowanie ładniej oraz delikatniej.

Ile razy wzięcie kąpieli w wannie kończyło się zachlapaniem całej łazienki? Parawan harmonijkowy można montować na każdym typie wanny (montaż jest w zasadzie bezinwazyjny, nie wymaga instalacji prowadnic), po złożeniu zajmuje mało miejsca i daje możliwość zamontowania nad wanną suszarki na pranie.
Stosunkowo najmniej powszechnym modelem pośród tego rodzaju asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z jakiego parawan jest stworzony, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdorazowym zastosowaniu prysznica czy po kąpieli. Warto jednak zdecydować się na parawan na wannę od znanego a także cenionego producenta co zagwarantuje nam, że produkt będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy przygotować na wymiar u producenta lub szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw sztucznych. Parawan nawannowy jest dobrym sposobem na to, aby łazienka wyposażona była również w wannę, jak również prysznic. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan matowy lub z nadrukiem – będzie bardziej widoczny i przez to nie będziemy w niego się uderzać. Prowadnice parawanów nawannowych najczęściej mocuje się na wannie a także ścianach, niektóre z nich są instalowane na wannie, na suficie oraz po brzegach – dzięki temu przestrzeń kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeżeli lubimy nowoczesność, szukajmy ciekawych wariantów parawanów bezramowych, jeżeli natomiast chcemy mieć stylowe wnętrze łazienki, odpowiednie dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest także, czy parawan nawannowy ma powłokę zapobiegającą zabrudzeniom oraz zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do czyszczenia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z jednego albo kilku elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego rodzaju wanny. W zależności od wybranego wariantu, rozsuwane parawany nawannowe potrafią mieć od jednego do nawet sześciu lub siedmiu ramion. Rozwinięty parawan powinien zostać ustawiony tak, żeby profile dolne znajdowały się nad brzegiem wanny, co zapewni odpowiednie działanie uszczelki. Parawan nawannowy to znakomity kompromis, który ucieszy wszystkich domowników a także pozwoli usatysfakcjonować każdy łazienkowy kaprys.

You may also like...