Płytki łazienkowe – zobacz wady i zalety!

Prawidłowo dobrane płytki to właściwie gwarancja właściwej aranżacji. Największą zaletą wynikającą z zastosowania płytek stanowi fakt, że prosto utrzymać ich czystość. Wystarczy mop, odpowiednia chemia do ich pielęgnacji i łazienka wygląda jak nowa.
Dzięki użyciu płytek rektyfikowanych powierzchnia zyskuje wrażenie jednolitej tafli, co dodaje łazience szyku i klasy. Wybór tego gatunku płytek posiada również szczególnie uzasadnienie, jeśli zależy nam na podkreśleniu innowacyjnego klimatu wnętrza albo kiedy mamy niewielką toaletę, jaką planujemy optycznie powiększyć. Do ozdabiania ścian i posadzek w toalecie niezwykle dobrze sprawdzają się gresy są one, bowiem mało nasiąkliwe, odporne na uderzenia, ścieranie a także wszystkie zadrapania, są także antypoślizgowe. Płytki łazienkowe częstokroć oczyszczane są intensywnymi detergentami, zatem skupiaj uwagę, żeby wybierać płytki wytrzymałe na zasady a także kwasy. Ceramika łazienkowa pełni już nie jedynie rolę praktyczną, to także forma ekspresji artystycznej, dodająca fachmanom niemal nieograniczone pole do popisu w projektowaniu łazienek. Oryginalna oraz prosta stylistyka płytek nawiązuje do świata przyrody, przywołując na myśl wulkaniczne pejzaże. Klasyczny rodzaj i chropowata faktura płytek nasuwają skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl wyprawę do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne także pozwolą Ci stworzyć spójną i bardzo praktyczną dekorację łazienki – dobierz wzory najlepiej trafiające w Twój styl! Dobry rezultat dekoracyjny zapewni zastosowanie mozaiki w postaci małych kwadratów, rombów, kamyków o dość kanciastych kształtach lub kwadratów. Wyjątkowo ponadczasowym, a dodatkowo ciekawym trendem, jest wybór płytek łazienkowych imitujących drzewo albo kamień. Taka glazura na pewno nie wyjdzie z mody po kilku sezonach, a jednocześnie prezentuje się faktycznie efektownie.

Decydując się na innowacyjne płytki ceramiczne do toalety nie sposób zapomnieć o oczekiwaniach. Warto przypomnieć, że chodzi tutaj o wymagania ścieralności stawiane przede wszystkim płytkom podłogowym.
Trudno sobie wyobrazić, iż płytki łazienkowe będziemy wymieniać co rok. Na szczęście aktualne trendy w ich zakresie utrzymują się nieco dłużej. Mali użytkownicy również muszą mieć toaletę dobraną do ich wieku albo wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny zatem ograniczać się wyłącznie do wanny, w jakiej będą mogły się pluskać. Należałoby pomyśleć o ułatwieniach, dzięki którym maluchy nauczą się samodzielnie korzystać z toalety. Salony kąpielowe to gatunek dużych, współczesnych łazienek, jakie przeważnie znajdują się blisko sypialni lub są z nią połączone. W tak dużym pomieszczeniu mamy wielkie pole do popisu pod względem aranżacji. Pamiętajmy, że toalety są miejscami o zwiększonej wilgoci powietrza. Posadzki niejednokrotnie będą zalewane oraz narażone na absorpcje wody. Kafelki wchłaniające wilgoć potrafią być oblegane przez grzyby oraz pleśń, a ich trwałość będzie zdecydowanie mniejsza. Zatem poleca się zakup towarów o niskim czynniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im mniejsze oznaczenie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie mniejsza. Toaleta jest pomieszczeniem, w jakim niezwykle ważne będzie zachowanie schludności i czystości, zatem też płytki łazienkowe powinno czyścić się gładko. Należałoby jednakże mieć na uwadze fakt, iż pod naciskiem wilgoci może nieznacznie zmieniać odcień. Zdarza się, bowiem, iż w wyniku codziennej eksploatacji sąsiadujące ze sobą płytki zaczną naciskać na siebie i pękać. Zdarza się to szczególnie często w przypadku nietypowych warunków atmosferycznych, występujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich kwalifikuje się również np. ogrzewanie podłogowe.

You may also like...