Schody drewniane – postaw na innowację!

Schody to niezwykle istotny element aranżacyjny każdego domu. Wybór jest wielki, zatem przed nabyciem należy stworzyć analizę naszych potrzeb oraz kosztów, aby zapobiec rozczarowania.
Schody drewniane są elementami obiektu umożliwiającymi przechodzenie między kondygnacjami. Mogą mieć budowę samonośną lub zostać przytwierdzone na wylewce betonowej. Do wykonania schodów głównie stosuje się drzewo krajowe (np. dąb, buk, wiśnia). Najdroższe w przygotowaniu, luksusowe schody powstają z drewna egzotycznego (np. banki rai, teak, eukaliptus). W przypadku schodów drewnianych niesamowicie ważna jest ich impregnacja – na rynku dostępne są dwa wariantów lakierów – rozpuszczalnikowe oraz wodne. Pierwszy rodzaj jest tworzony na bazie rozpuszczalników ropopochodnych, zaś drugi na bazie wodny pitnej. Zarówno lakiery rozpuszczalnikowe, jak również lakiery wodne mogą występować w wariancie matowym, jak i połyskującym, tworząc na powierzchni schodów oczekiwaną powłokę. Lakier połyskujący jest zdecydowanie bardziej efektowny oraz pasuje do stylowych, niekonwencjonalnych wnętrz, należy jednak pamiętać, iż jakiekolwiek porysowania i wady jego powierzchni będą podwójnie widocznie. Należałoby zastanowić się przede wszystkim, czemu schody służą. W budynku wchodzi się po nich na wyższe piętro wiele razy dziennie. Korzystają z nich zarówno dorośli, jak i osoby stare, częstokroć ułomne, a także najmłodsi. Z jednej strony budowa musi być odporna na długofalowe obciążenia, a z innej odpowiednio zabezpieczona przed upadkiem z ogromnej wysokości.

best 20 wood stair railings ideas on pinterest Wooden Stairs Railing – Home Railing Inspirations

W sferze aranżacji mieszkań proste rozwiązania niejednokrotnie są najlepsze oraz dają najbardziej niesamowite efekty. Powyższe zdanie sprawdza się perfekcyjnie w tematyce schodów wyprodukowanych z drewna.
Projektując schody należałoby skorzystać z pomocy architekta mieszkań, który pomoże urządzić optymalnie dowolną powierzchnię. Moim zdaniem najlepiej jest postawić na wzorową jakość a także solidność, zatem do produkcji naszych schodów należy wybrać wytrzymałe drzewo suszone odpowiedniej wilgotności. Dopiero tak dobrany naturalny surowiec będzie idealnie mocny oraz odporny, co przełoży się na dziesiątki lat bezusterkowej eksploatacji schodów. Szczególnie polecam schody z drewna dębowego oraz bukowego, jakie charakteryzują się wyjątkową twardością, solidnością oraz odpornością na wycieranie. Wartą polecenia ofertą są także schody jesionowe, które właściwie nie ustępują dębowym i bukowym pod względem wytrzymałości, a charakteryzują się dodatkowo ciekawym ubarwieniem oraz prążkowaną strukturą. Koszt schodów jest bardzo różny, zależnie od typu i kształtów i dobranych materiałów wykończeniowych. Niesłychanie kosztowne może być np. drewno egzotyczne na stopnie. Niewątpliwe najtańszym rozwiązaniem będą schody wewnętrzne z drzewa jodłowego czy sosnowego. Dużym zainteresowaniem cieszą się schody na konstrukcji, jakie wspaniale prezentują się w wnętrzach nowoczesnych. Wybierają schody do naszego mieszkania należy także uwzględnić ogólny Design całej aranżacji tak żeby schody do niej pasowały. Schody są lekkie a także nie zabierają wizualnie zbyt wiele przestrzeni, przy czym nadają wnętrzu unikatowego charakteru, dlatego warto w nie zainwestować.

You may also like...