Sprawdź jak zaaranżować poddasze!

Niewątpliwie najpopularniejszym sposobem użycia poddasza stanowi zorganizowanie tam sypialni. Wszechobecne skosy oraz szczegóły konstrukcyjne wydają się sprawnie blokować możliwość innego zagospodarowania.
Na poddaszu równie doskonale można zbudować dodatkowe sypialnie, łazienkę, bądź zwykły schowek. Do wykonania orientacyjnego kosztorysu obowiązkowe będzie precyzyjne określenie rozmiarów całego wnętrza. Skosy są integralnym składnikiem większości wnętrz urządzanych na poddaszu. Aczkolwiek ich zagospodarowanie jest uciążliwe. To częste, lecz mylne myślenie, zwłaszcza w przypadku poddasza niewielkiego lub stanowiącego jedno wnętrze. Pragnąc spożytkować ustronność i miły klimat poddasza, możemy zaaranżować w nim biblioteczkę wraz z stanowiskiem do lektury. W tym punkcie warto zamówić wykonanie regałów na lektury dopasowanych do skosów. Dzięki temu doskonale wykorzystamy wszelkie zakamarki, a domowa biblioteczka nabierze oryginalnego stylu. Aranżując zakątek do czytania, koniecznie musimy wspominać o prawidłowym oświetleniu, jakie nie będzie niszczyło oczu. Nieszczelny, przeciekający dach może być początkiem poważnych kłopotów. Dzieje się tak dlatego, że poddasze to szczególna przestrzeń, która jest przede wszystkim narażona na niekorzystne działanie elementów atmosferycznych. Dodatkowo, jeśli na poddaszu zamontowano szczelne okna, to para woda gromadzić się będzie na ścianach oraz stropie w konsekwencji, czego w wnętrzu może pojawić się grzyb. Należy tez pamiętać o drewnianych elementach budowli, jakie wymagają szczególnej termoizolacji poddasza. Większość poddasza może być niedostatecznie oświetlona, część zaś wręcz przeciwnie. Biurko powinno jednak być tam, gdzie przez większą część dnia nie będzie kłopotu ze światłem dziennym. Dodatkowo, w takim systemie, warto także pamiętać konieczności doposażenia okien w rolety czy zasłony. Dzięki temu nie będzie problemu z gorącym, gorącym słońcem wdzierającym się przez okna.

Pomieszczenie na poddaszu to prawdziwe szczęście. Należy je mądrze zaaranżować, nie marnując żadnego metra. Można to osiągnąć np. dzięki pomalowaniu skośnych ścian dokładnie ponad łóżkiem oraz sufitu, na modny odcień. A dzięki temu już zawsze będziecie wstawać tylko odpowiednią nogą.
By poddasze mogło zostać poddane aranżacji na poddasze funkcjonalne należy wykonać zmiany sposobu używania obiektu budowlanego. Bez względu na to w którym fasonie będzie twój pokój na poddaszu, zastanów się nad uyżciem widocznych fragmentów architektury dachu, jako czynnika dekoracyjnego – jeżeli twoje poddasze ma widoczne krokwie, nie zakrywaj ich! Okna dachowe warto zaopatrzyć w bezprzewodowe sterowanie oknem oraz dodatkami za pomocą pilota albo przełącznika naściennego. Wyposażając pomieszczenie na poddaszu powinniśmy zwrócić uwagę na ustawienie mebli. Ich ulokowanie uzależnione jest od wielkości skosów. Większe partie poddasza to wspaniałe miejsce na ustawienie łóżka. W ten sposób przy wstawaniu, unikniemy nieoczekiwanych zderzeń z stropem. Kiedy już wiemy, którą role przejmie nasze poddasze, to najistotniejsza w dalszym kształtowaniu jego odpowiedniej aranżacji jest analiza wnętrza, zebranie wymiarów, spisanie zalet oraz niezwykle trudnych do urządzenia miejsc. Nikt nie twierdzi, że okolica pod skosem łatwo zaaranżować, a jeszcze łatwiej umeblować, stąd warto zdecydować się na meble na wymiar, jakie bez problemu dobierzemy do wszelkich zakątków, obniżeń, skosów oraz przestrzeni pod oknami. Skosy generalnie nie należą do najłatwiejszych powierzchni do planowania a także adaptacji, jednak jest kilka zasad i stałych, jakich przestrzeganie znacznie ułatwi nam aranżację poddasza. Zanim jednak przystąpimy do działania, musimy zrobić szczegółową analizę poziomu technicznego domu, oraz potem odpowiedzieć sobie na zapytania, czy jesteśmy w stanie ten remont zrealizować i czy będzie nam się to oczywiście opłacało.

You may also like...