Umywalki łazienkowe – innowacje roku 2018!

Umywalki z szafką to rozwiązanie, jakie docenią przede wszystkim osoby dysponujące małą toaletą. To szczególnie praktyczna możliwość, bo spełnia dwie role zarazem, a jak wiadomo – w niewielkiej toalecie każdy centymetr jest ważny.
Z uwagi na możliwość montażu w propozycji producentów ceramiki sanitarnej dominują umywalki ścienne. Są najtańsze oraz praktyczne w montażu, a syfon można zamaskować za pomocą postumentu, półpostumentu czy szafki pod umywalkę. Ostatnio na popularności zyskują jednak umywalki nablatowe. Instalowane bezpośrednio na blacie albo częściowo wpuszczane w blat, podobnie jak zlewozmywaki kuchenne, pozwolą zabudować powierzchnię poniżej i tym samym stworzyć sporo miejsca do przechowywania np. środków higieny lub zapasu kosmetyków. Inne popularne rodzaje to umywalki podblatowe, umywalki półblatowe, umywalki wprowadzane całkowicie w blat tak, że cała umywalka leży poniżej jego krawędzi. Wybór materiału, z jakiego została stworzona umywalka również ma niebagatelne znaczenie. Mnóstwo modeli jest także powleczonych specjalnymi antybakteryjnymi warstwami, które znacznie ułatwiają zachowanie umywalki w czystości. Najtańszym materiałem pozostaje wciąż ceramika. Jest to surowiec wytrzymały na zadrapania, mocny a także solidny. Szklana umywalka doskonale wpisze się w kierunek nowoczesny, skandynawski bądź minimalistyczny. Można również postawić na umywalki metalowe albo drewniane. Jednakże, jeśli chodzi kształt, obecnie praktycznie nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Sporym zainteresowaniem napawają się szafki łazienkowe dobrane do umywalki, kupione od razu z armaturą, co umożliwia na utrzymanie jednakowego charakteru. Jeżeli chodzi o ceny mebli do łazienki to są one zróżnicowane i zależą od tego, z jakich surowców zostały one wykonane i jakiemu kierunkowi aranżacyjnemu odpowiadają.

Umywalka to jeden spośród najważniejszych aspektów łazienki. Znajdujące się w ofercie umywalki łazienkowe, wykonane z wysokogatunkowej ceramiki, charakteryzują się wieloma cechami spośród pozostałej armatury łazienkowej
Umywalki kamienne są niezwykle oryginalne, ale także kosztowne. Idealnie pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak również klasycznych. Przeważnie wykonuje się je z marmuru, dolomitu, onyksu i piaskowca. Są trwałe na zarysowania oraz niełatwo je potłuc. Natomiast decydując się na kamienną umywalkę, trzeba liczyć się z jej dużym ciężarem i z koniecznością częstego sprzątania. Mydlany osad jest, bowiem niesamowicie widoczny na kamiennej powierzchni. W małych toaletach, świetnie sprawdzają się umywalki kątowe, podwieszane albo też z długimi bokami, które tworzą po bokach ceramiczne półki. Łazienki powinny być luksusowe a także bezpieczne, szczególnie gdy korzystają z nich osoby niepełnosprawne a także stare. Jest szereg rozwiązań, jakie warto zastosować, by ułatwić takim osobom korzystanie z toalety. Najważniejsze, żeby w takim wnętrzu znajdywał się prysznic, a nie wanna. Do urządzenia łazienki należy dodać również specjalne maty antypoślizgowe a także dywaniki na przyssawki, które zabezpieczą przed upadkiem. Umywalki drewniane – pod warunkiem właściwego zabezpieczenia materiału oraz zastosowania odpowiednich jego gatunków – drzewo wbrew pozorom jest surowcem nadającym się na umywalkę. Powszechnie stosuje się do tego celu gatunki egzotyczne. Bez względu na to, jak dużą wybierzemy umywalkę do łazienki, potrzebujemy na nią przynajmniej 70 cm, żeby można było łatwo się poruszać podczas mycia, golenia, czesania. Umywalki powinny być funkcjonalne i dopasowane do stylu łazienki, dlatego warto zrobić analizę własnych potrzeb. Nim dobierzemy odpowiednią umywalkę, warto przeprowadzić na kartce projekt aranżowanego wnętrza. Aby łazienka była funkcjonalna, trzeba zachować odpowiednie odległości pomiędzy urządzeniami sanitarnymi. Odpowiednie zaplanowanie wnętrza łazienki da nam wygodę oraz bezpieczne korzystanie.

You may also like...