Wanny – sprawdź najważniejsze zalety!

Dla zapewnienia sobie komfortu akustycznego, warto zainwestować w izolację akustyczną ułożoną pomiędzy wanną a ścianą, a czasem także w pokrywie wanny.
Część producentów sprzedaje wanny wraz z elementami potrzebnymi do ich montażu, czyli nogami oraz stelażem. Wolno je zastąpić nośnikami styropianowymi, jednak są one sprzedawane indywidualnie do konkretnego modelu wanny. Niezwykle istotne jest, by montaż wanny był rzetelny oraz kompatybilny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu elementów, jakie mogą w przyszłości pogorszyć komfort użytkowania z urządzenia, aby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem pozostawić profesjonalistom. Kiedy wanna jest już stabilnie usadowiona, czas na montaż obudowy. Dziś producenci wanien proponują gotowe ścianki. Ich zaletą jest jasny oraz szybki montaż, który można wykonać własnoręcznie. Co ważne, pokrywa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali pełnego dostępu do syfonu lub podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w rozmaitych kształtach oraz rozmiarach, przeznaczonych do poszczególnych rodzajów wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dostosowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne cechujące się równą długością boków. Tu także front wanny może być o prostych liniach lub w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są często wykorzystywane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem urządzenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie własnego kręgosłupa, dzięki czemu unikniemy długich kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie kontrahentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność wanny podawana jest w decybelach. Stopień natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi średnio 65 dB. By masaż był dobry, odległość ciała od dyszy winna wynosić około 10 cm. Powierzchnia wanny ma także wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać równocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to stanowić nawet do 6 osób.

Posiadanie ogromnej, obszernej wanny w łazience, czyni z niej ważne miejsce wypoczynku oraz wyciszenia. Wystarczy zarezerwować chwilę wieczorem dla siebie, wypełnić wannę wodą i oddać się energetyzującej, lub odprężającej kąpieli.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak duży wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najważniejsza jest dla nas uniwersalność, ciepło a także cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim odporność oraz swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików zrobionych z akrylu wiele osób ma obawę o ich wytrzymałość. Nawet, jeżeli podczas codziennego korzystania na brodziku pojawią się rysy bądź odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zakryć. Wystarczy wykorzystać płynny akryl albo dedykowane produkty do konserwacji. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym bądź prostokątnym. Ostatnio popularne stawały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. niewysokie, wystające tylko kilka cm nad posadzkę. Takie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego klimatu a także są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa szybko a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to świetna opcja dla osób lubiących nowoczesny wygląd. Należałoby jednak pamiętać, że kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, potencjalną konieczność zbudowania wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to możliwe, należy zastosować brodzik kompaktowy, natomiast, gdy chcemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy wybrać brodzik ze otwieraną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby rozważyć brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na rozmiary danego brodzika, jednak układ i stylizacja zależy jedynie od twojego gustu oraz pozostałego wyposażenia łazienki.

You may also like...