Zlewy granitowe – postaw na innowację!

Dzisiaj zlewozmywaki mogą być wykonane nie jedynie z metalu, ale również z kamienia, co niewątpliwie podkreśla ich wartość artystyczną. Zlew granitowy już od pewnego czasu stał się symbolem powodzenia i doskonałego gustu.
Zlewy podzielić możemy w pierwszej kolejności pod kątem surowców, z których są zrobione. W tej sferze rozwija się zakres materiałowy, technicy i konstruktorzy z roku na rok prześcigają się w pomysłach, jakie jeszcze nowe materiały użyć do produkcji elementów kuchennych. Zlewy kuchenne granitowe zasadniczo cechuje wyższa cena od metalowych, ale nie wolno zapominać tym, iż granit jest surowcem bardzo wytrzymałym. Zachętą dla wielu Pań może stanowić także fakt, że nie widać na jego strukturze charakterystycznych zacieków oraz śladów wody po zmywaniu naczyń. W drugiej kolejności dzielimy zlewozmywaki pod kątem liczby posiadanych komór. Nowatorskie zlewozmywaki granitowe dwukomorowe a także jednokomorowe znajdują różnorodne gremium nabywców. Szeroki zlewozmywak granitowy dwukomorowy przeważnie nabywają kilkuosobowe rodziny, w jakich tradycją jest wspólne ucztowanie, po jakim pozostają całe hałdy naczyń do umycia i uporządkowania. Te zlewy są niesamowicie pojemne a także praktyczne w użyciu. Z kolei osobom żyjącym samotnie wystarczy pojedyncza opcja zlewu. Konieczność zaadaptowania zlewozmywaka do różnych rozwiązań architektonicznych w kuchni w dzisiejszych czasach nie stanowi już problemu. Producenci przyzwyczajeni są już do tego, iż Klient ma prawo zażyczyć sobie rozwiązanie jeszcze do niedawna będące dalekie od możliwości konstrukcyjnych i produkcyjnych. Dzięki temu zlewozmywak można umieścić np. w narożniku kuchni. To idealnie rozwiązanie dla kuchni o niewielkich rozmiarach. Zamontowany tam zlewozmywak granitowy jednokomorowy, narożny, z ociekaczem będzie funkcjonował w sposób bardzo dyskretny. Najważniejsze, że nie będzie przeszkadzał w dotarciu do pozostałych sprzętów i elementów wyposażenia kuchni, lodówki, gazówki, zmywarki, itp. Na luksusowy zlewozmywak kamienny nie warto skąpić pieniędzy. Jest to przeważnie sprawdzony zakup na wiele lat.

Sprawdziliśmy, jakie warianty zlewozmywaków wyróżniają się największą trwałością oraz utrzymują swoją praktyczność oraz ładny wygląd przez długie lata – czytaj więcej!
Elegancki projekt a także nowoczesny design jest niezaprzeczalnie jedną z ich największych korzyści zlewów granitowych. Tańszą wersją dla zlewów granitowych są zlewozmywaki kompozytowe. To, co je różni to materiał mineralny, z jakiego są zrobione oraz układ procentowy wypełniacza mineralnego do lepiszcza, czyli żywicy poliestrowej, z jaką jest mieszany, żeby zachować hermetyczność a także zwartość struktury. Zlewozmywaki granitowe stworzone są z granitu oraz zawierają większą wartość minerału w stosunku do lepiszcza. Kompozytowe składają się z piasków pochodnych granitu, na przykład kwarcu, a w ich składzie jest zdecydowanie więcej żywicy poliestrowej niż w zlewach granitowych. Ma to swoje słabości i korzyści. Właściwością zlewów granitowych jest ich efektowniejszy design i wyższa odporność na porysowania, jednak kompozytowych – niezwykła elastyczność, która powoduje, że są wyjątkowo odporne na pęknięcia mechaniczne. W dzisiejszej kuchni codziennie toczy się życie rodzinne. Niezwykle istotny wydaje się zatem wybór tych produktów, jakie narażone są na częstą eksploatację i te które przez długie lata winny nie tylko spełniać swą rolę, ale również pozostawać eleganckie. Zlewozmywak stalowy jest natomiast bardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Okaże się przydatny w każdej kuchni oraz nie obciąży naszego budżetu tak bardzo, jak projekty granitowe. Jeśli dobierzemy już zlew, konieczny okaże się również zakup baterii kuchennej. Wybrać możemy rozwiązania tradycyjne, instalowane w z boku lub korzystające z fotokomórki. Na rynku jest tak dużo modeli zlewozmywaków, że każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno zwolennik prostych, minimalistycznych kształtów (i minimalnych cen), jak również osoby poszukujące nietypowych, designerskich zlewów do wymarzonej jadalni.

You may also like...