Jak rozpoznać meble łazienkowe wysokiej jakości?

Meble łazienkowe to bardzo ważny element tego pomieszczenia. To one tworzą odpowiedni klimat oraz są jego wizytówką. To w nich są przechowywane kosmetyki oraz środki czystości, które chcemy mieć pod ręką. Przed ich zakupem warto się zastanowić, czy każde meble są wysokiej jakości? Odpowiedź brzmi nie, dlatego w poniższym artykule podejmiemy temat wyboru mebli łazienkowych wysokiej jakości.

drewniane meble łazienkowe

Szafka pod umywalkę – wisząca czy stojąca?

Szafka pod umywalkę to zdecydowanie nieodzowny i podstawowy mebel, jaki znajduje się w łazience. Pełni on istotną funkcję, ponieważ nie tylko jest schowkiem, ale także wypełnia przestrzeń pod umywalką. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na model podwieszany, czy stojący, istotne jest idealne dobranie rozmiaru.

Standardowe, a zarazem popularne wymiary szafek pod umywalkę to 50, 60 i 80 ccm. Lazienkiabc – szafka pod umywalkę 80 to tylko jeden z większych wymiarów szafek dostępnych w ofercie. Są dostępne również inne wymiary, ale te są najbardziej powszechne. Dość ciekawym rozwiązaniem jest szafka pod umywalkę z blatem, na którym zamieszcza się misę. To propozycja do nowoczesnych wnętrz, w których stawia się na bardziej innowacyjne rozwiązania. Z kolei szafka wisząca jest dostępna w zestawach z lustrami, co może okazać się równie praktycznym wyborem.

 

Meble drewniane w łazience

Obecnie meble łazienkowe na wymiar wykonuje się z wysoko jakościowych okuć i drewna. W związku z tym są one gwarancją trwałości, ponieważ są odporne na wodę i wilgoć. Blaty drewniane są specjalistycznie impregnowane i dostosowywane do specyfiki całego pomieszczenia, przez co idealnie komponują się z całością, tworząc spójny charakter. Meble łazienkowe z drewna łączy się z elementami szklanymi, wikliną oraz z tworzywami sztucznymi. Dzięki temu każdy projekt jest stworzony w sposób unikatowy, uwzględniając  indywidualne potrzeby użytkownika.

 

Aby rozpoznać meble łazienkowe wysokiej jakości, musimy dowiedzieć się, z jakiego tworzywa są one wykonane. To, że drewno jest najlepsze, nie podlega nawet dyskusji. Wszelkie odpowiedniki i alternatywy w postaci płyt MDF niekoniecznie sprawdzą się tam,  gdzie jest wilgoć. A bez dyskusji uznajemy, że w łazience ona panuje. Mimo że technologia produkcji mebli stwarza możliwość zastosowania laminatów, folii oraz lakierów na frontach łazienkowych, meble z płyt wiórowych nie są tak trwałe, jak te wykonane z drewna.

 

Industrialne wnętrze łazienki w połączeniu z drewnem

Wśród popularnych stylów aranżacji łazienek, wyróżnia się między innymi styl industrialny, który jest ciekawą propozycją dla osób żyjących w przestrzeniach miejskich. Inspirowane przemysłowym klimatem, są przenoszone do loftów i nowoczesnych apartamentów, gdzie łączy się drewniane elementy z marmurem i surową cegłą. Dzięki temu powstają ciekawe wnętrza, których idealnym uzupełnieniem są drewniane szafki pod umywalkę.

Całość może także wykończyć zestaw mebli wiszących, które dadzą przestrzeń w dolnej części pomieszczenia. W stylu industrialnym często wybieraną pozycją są meble łazienkowe czarne, które wspaniale komponują się z drewnem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − 11 =