8 mitów o przeszczepie włosów w Turcji

Włosy odgrywają integralną rolę w kształtowaniu wizerunku i pewności siebie. Różne problemy z włosami, takie jak przerzedzanie i łysienie, wpływają na wygląd i w większym stopniu obniżają samoocenę. Te problemy mogą być bardzo druzgocące dla każdego mężczyzny i kobiety, którzy zmagają się z utratą włosów. Dlatego najlepszą dostępną dla nich opcją jest przeszczep włosów w Turcji.

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów polega na pobieraniu mieszków włosowych z tyłu lub boków głowy, zwanymi miejscami dawczymi i przeniesieniu ich do miejsc objętych łysieniem, zwanych miejscami biorczymi. W przeszczepie włosów wyróżnia się dwie najnowocześniejsze techniki, takie jak przeszczep włosów metodą FUE oraz przeszczep włosów metodą DHI.

Chociaż przeszczep włosów w Turcji jest wykonywany przy użyciu absolutnie minimalnie inwazyjnych technik i oferuje niesamowite korzyści, istnieje wiele mitów i kłamstw na temat transplantacji włosów. Z tego powodu różne problemy z włosami, takie cofająca się linia włosów czy zakola są często uważane za normalne i ignorowane.

Obalmy więc niektóre powszechne mity dotyczące przeszczepu włosów w Turcji i wyjaśnijmy błędne wyobrażenia na temat tej doskonałej techniki odbudowy włosów.

Mit 1: Przeszczep włosów w Turcji to bolesna procedura

Fakt: Najnowsze osiągnięcia w branży medycyny estetycznej i chirurgii sprawiły, że przeszczep włosów w Stambule jest całkowicie bezbolesny, ponieważ cały proces odbywa się pod wpływem znieczulenia miejscowego. Dyskomfort może jedynie pojawić się podczas podawania znieczulenia. Pamiętaj jednak, że jest to indywidualna sprawa. Zatem możesz być pewien, że nie odczujesz bólu podczas zabiegu.

Po ustąpieniu efektu znieczulenia miejscowego, w okolicy, w której wykonano przeszczep włosów, pojawić się może również lekki dyskomfort. Nad bólem można łatwo zapanować za pomocą leków przeciwbólowych.  

Mit 2: Przeszczep włosów w Turcji nadaje nienaturalny wygląd

Fakt: Przeszczep włosów wykonany pod okiem doświadczonego zespołu i najnowocześniejszych technik takich jak przeszczep włosów metodą FUE i DHI daje w 100% naturalne efekty. Dzięki wykorzystaniu metody przeszczepu włosów FUE i DHI można wszczepić grafty pod takim kątem jakim naturalnie rośnie nasz włos.

Po minimum 12 miesiącach od zabiegu włosy odrastają i trudno rozpoznać, że był wykonywany przeszczep włosów w Turcji. 

Mit 3: Przeszczep włosów daje natychmiastowe rezultaty

Fakt: Nie, przeszczep włosów w Turcji nie może dać natychmiastowych rezultatów i zmienić twojego wyglądu z dnia na dzień. Przeszczepione włosy rosną już kilka dni po zabiegu, ale z powodu tzw. shock loss zaczynają wypadać. Ten proces może trwać do około 3 miesiąca po zabiegu. Jest to całkowicie naturalna reakcja, którą nie należy się martwić. Korzeń włosa pozostaje nienaruszony i nie wypada. Pierwsze efekty przeszczepu włosów w Turcji można zauważyć około od 4 do 6 miesiąca, pełne efekty w strefach przednich po upływie 12 miesięcy, natomiast w koronie głowy po 18 miesiącach. Musisz więc uzbroić się w cierpliwość i zrozumieć, że przeszczepione włosy również przechodzą trzy fazy wzrostu podobne do włosów naturalnych, a mianowicie anagen (aktywna faza wzrostu włosa), katagen (faza przejściowa wzrostu włosa), telegen (faza spoczynku).

Mit 4: Przeszczep włosów jest przeznaczony tylko dla mężczyzn.

Fakt: Tradycyjnie uważano, że łysienie pojawia się tylko u mężczyzn, a przeszczep włosów można wykonać tylko u nich, aby przywrócić im włosy. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ kobiety także cierpią na łysienie oraz na cofającą się linię włosów, lub też chcą poprawić linię swoich włosów nie spowodowane łysieniem – tak zwane wysokie czoło. Zatem kobiety również są świetnymi kandydatkami do przeszczepu włosów w Turcji. U pań zabieg ten jest równie skuteczny, dający naturalne efekty jak u panów. 

Mit 5: Przeszczep włosów w Turcji jest kosztowny

Fakt: Turcja słynie z turystyki medycznej, a konkretnie z transplantacji włosów. Stała się idealnym miejscem dla wielu osób, które szukają zabiegów przeszczepów włosów przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich standardów, wysokiej jakości i skuteczności pod względem sposobu leczenia. Ceny przeszczepu włosów w Turcji są niższe w porównaniu do wielu krajów na całym świecie. Nawet do 75% taniej. 

Z czego to wynika? Przede wszystkim z dużej ilości konkurencyjnych klinik. W ciągu ostatnich dwóch dekad liczba personelu medycznego specjalizującego się w dziedzinie przeszczepów włosów znacznie wzrosła. Dlatego w ramach strategii marketingowej kliniki obniżyły koszta. Kolejnym powodem dla którego Turcja jest o wiele tańsza w porównaniu do innych krajów to różnice ekonomiczne. Turecka waluta w porównaniu do walut europejskich nie ma tak wysokiej wartości, dlatego ceny przeszczepu włosów w Stambule są zdecydowanie niższe, przy jednoczesnym doświadczonym i wykwalifikowanym zespole medycznym oraz zachowaniu wysokich standardów i świetnych rezultatów przeszczepu włosów.

Warto skorzystać z usług firmy, która oferuje pomoc przy wyborze kliniki przeszczepu włosów w Turcji. Firma Meditravel, wspiera swoich pacjentów na każdym etapie. Zapewnia darmową konsultacje online, zakwaterowanie w hotelu, transfery pomiędzy lotniskiem, hotelem i kliniką, loty, badania przedoperacyjne, tłumacza polskojęzycznego, a także kosmetyki, kapelusz ochronny, opaskę, poduszkę do spania i leki. 

Turcja od wielu lat jest jednym z najlepszych miejsc do przeszczepów włosów, leczenia stomatologicznego i chirurgii plastycznej.

Mit 6. Przeszczep włosów daje widoczne blizny

Fakt: Postęp technologiczny w dziedzinie przeszczepu włosów sprawił, że nowe techniki transplantacji włosów w Turcji takie jak FUE i DHI nie pozostawiają żadnych widocznych blizn. Wynika to z tego, że podczas obu tych technik, nie ma potrzeby wycinania paska skóry głowy z obszaru dawczego i zakładania szwów, co nie powoduje długiej liniowej blizny. Techniki przeszczepu włosów FUE i DHI opierają się na używaniu specjalnych narzędzi, które pobierają i przeszczepiają pojedyncze mieszki włosowe bez potrzeby używania skalpela. 

Mit 7: Przeszczep włosów nie jest dla osób starszych

Fakt: Wiek nie ma związku z procedurą przeszczepu włosów w Turcji. Jeśli pacjent cierpiący na łysienie ma wystarczająco dobry obszar dawczy bez żadnych przeciwwskazań medycznych (dobre wyniki badań) lub chirurgicznych, może poddać się przeszczepowi włosów w każdym wieku pod ścisłym nadzorem doświadczonego zespołu. 

Mit 8. Przeszczep włosów nie jest trwały

Fakt: Przeszczepione mieszki włosowe pobrane z okolic dawczych są odporne na łysienie. Dlaczego? Włosy rosnące z tyłu i na bokach głowy są odporne na działanie hormonu DHT (Dihydrotestosteronu) odpowiedzialnego za łysienie i wypadanie włosów. Zatem włosy przeszczepione są trwałe, a ich utrata i ponowny wzrost są całkowicie naturalnym procesem i jest zależny od cyklu wzrostu włosa.

Jesteś zainteresowany przeszczepem włosów w Turcji, ale wciąż masz obawy i wątpliwości, warto skontaktować się z doświadczoną firmą taką jak Meditravel.

Nasz zespół chętnie odpowie na każde pytanie, wesprze i pomoże. Wystarczy spojrzeć na ich efekty przeszczepu włosów w Turcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + jedenaście =